—- Galeria Pasjonatów Służb Ratunkowych z Gdańska—-

05.10.2016 r – Powalone drzewo zablokowało auta przy ul. Daniela Fahrenheita

dsc00725Dnia 4 października od wczesnych godzin rannych do Gdańska nadchodzi mocna wichura. Wiatr z godziny na godzinę wzmaga się na sile osiągając w porywach 90 km/h. Taka prędkość powoduje, że cześć drzew, konarów czy wysoko umieszczonych różnych elementów nie wytrzymuję naporu, mocy natury i łamię się. To powoduję zagrożenie dla ludzi, które muszą usuwać strażacy.

Takie właśnie zdarzenie miało miejsce w Gdańsku. Piątego października koło godziny 11:20 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP wpłynęło kolejne zgłoszenie związane z wiatrami. Na ul. Daniela Fahrenheita duża wierzba złamała się u samej podstawy w wyniku czego po upadku zablokowała wyjazd pojazdom na parkingu. Na miejsce zadysponowano GBA z JRG nr 1.

 

Po dojeździe na miejsce strażacy potwierdzili zgłoszenie. KDR poprosił również o podesłanie do pomocy SRt ze sprzętem. Początkowo na miejscu był zastęp 301-43, który po chwili odjechał do pomocy drabinie, a na miejsce wysłano Scanie SCRd. Do działań strażaków należało pocięcie drzewa i umożliwienie wyjazdu pojazdom osobowym. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Całe działania trwały około 40 minut.

 

Tekst i zdjęcia: Marcin Okuniewski

Siły i środki: 

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 1: 

 – 301[G]22 GBA 2,5/16 – Renault Midlum 300 dCI

 – 301[G]49 SCRt – Scania G480

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s