—- Galeria Pasjonatów Służb Ratunkowych z Gdańska—-

18.05.2016 r – Przywitanie nowego samolotu przez Lotniskową Straż Pożarną

DSC08991W dniu 18 maja Lotniskowi Strażacy z Gdańska po raz trzeci w tym roku mieli okazję uroczyście wodnym salutem powitać kolejny niezwykły samolot na Lech Walesa Airport. Do salutu wyjechały dwa ciężkie wozy bojowe Boughton Barracuda oraz Man Ziegler Z8. Całość nadzorował komendant LSP w Gdańsku oraz oficer dyżurny lotniska. Pojazdy ustawiły się na zjeździe z drogi kołowania Alfa na wysokości jednego z ostatnich stanowisk postojowych nowego terminalu T2, które przygotowywano na przyjęcie wyjątkowej maszyny już od rana.

 

 

Kilka minut po godzinie 9-tej na pasie 29 wylądował pierwszy Airbus A321 w barwach WizzAir. Przylot maszyny o numerach HA-LXA związany był m.in z 12 rocznicą działalności linii w Gdańsku, a także z planami wprowadzenia od przyszłego roku nowych samolotów – własnie A321 na stałych trasach.

Kołujacy samolot z prezesem linii WizzAir Józefem Váradi uroczyście powitano salwami wody wyrzucanej z działek zamontowanych na pojazdach. Po dojechaniu do stanowiska postojowego przy samolocie odbyły się oficjalne uroczystości, a pojazdy strażackie wróciły do koszar.

 

Tekst, zdjęcia i film: Jacek Leś 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s