—- Galeria Pasjonatów Służb Ratunkowych z Gdańska—-

08.11.2015 r- Wietrzny dzień w Gdańsku

Dnia 8 listopada od bardzo wczesnych godzin w Gdańsku zmaga się wiatr. Z każdą minutą jego siła rośnie. W wielu miejscach wiatr łamie konary, wywraca drzewa czy porywa ze sobą inne rzeczy. Tego dnia gdańscy Strażacy odnotowali duża ilość wezwań na terenie całego miasta. Wszystkie Jednostki Ratowniczo – Gaśnicze miały „pełne ręce roboty”. Dopiero około godziny 16 wiatr zaczął słabnąć na sile.

 

DSC08175

 

O godzinie 14:47 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 zastęp 301[G]51 wyjeżdża alarmowo na ul. Myśliwskie Wzgórze, gdzie osoba postronna zgłosiła obluzowaną blachę na dachu 4 kondygnacyjnego budynku. Po dojeździe na miejsce i szybkim rozpoznaniu strażacy potwierdzają zgłoszenie i przystępują do działań. Zostają rozłożone podpory, a kosz drabiny powędrował wysoko w górę. Kilka chwil i niebezpieczeństwo zażegnane. Blacha znajduję się już na dole, a ratownicy kończą akcję, zwijają sprzęt i wracają z powrotem do koszar czekać na kolejne zgłoszenie.

Siły i środki:

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 1:

-301[G]51 SD-37 Iveco Magirus

 

 

 

Godzina 15:39. Po kilku minutach postoju w koszarach zastęp 301[G]51 znowu rusza do akcji. Na tablicy zapaliła się „6”, a drabina udaję się alarmowo na ul. Racławicką, gdzie działa już zastęp 304[G]21. Sytuacja podobna do tej z moreny, tyle tylko przechodniom zagraża duży kawał deski. Po dojeździe na miejsce zostają rozłożone podpory, a do kosza drabiny wchodzi strażak w uprzęży i po chwili niebezpieczny element już w koszu.
Dodatkowo strażacy działający na miejscu uprzątnęli jeszcze przewróconą lodówkę z drugiej strony ulicy oraz wycieli konar drzewa. Całe działania trwały 30 minut.

Siły i środki:

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 1:

-301[G]51 SD 37 Iveo Magirusc

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 4:

– 304[G]21 GBA 2,5/16 Renault Midlum 300dCi

Te dwie akcje, które udało się nam złapać to tylko mała część tego co się działo w tym dniu…

 

 

Tekst i zdjęcia: Marcin Okuniewski

Filmy: Wojciech Lelek i Marcin Okuniewski 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s