—- Galeria Pasjonatów Służb Ratunkowych z Gdańska—-

15.10.2015- Pożar poddasza na Gomulickiego

Parę minut po godzinie 15, spokojną służbę strażaków z I zmiany Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Gdańsk – Wrzeszcz zakłóca alarm. Na tablicy zapalają się cyferki 1,2,6 oraz 7. Na ulicy Gomulickiego 8 we Wrzeszczu zgłoszono pożar poddasza w budynku mieszkalnym.

IMGP1852

Po około 4 minutach zastępy z JRG 1 docierają na miejsce. Strażakom ukazuje się dym i miejscami płomienie wydobywające się z poddasza. Niestety dojazd do samego budynku jest utrudniony z powodu źle zaparkowanych samochodów na wąskiej ulicy, ale po chwili udaje się dotrzeć pod sam budynek. Po szybkim rozpoznaniu sytuacji dowódca prosi o wsparcie, ponieważ SiS nie są wystarczające.

Na miejsce udaję się zastęp 305[G]25 oraz pogotowie gazowe, energetyczne, zespół ratownictwa medycznego P-43 oraz policja. Na szczęście wszyscy mieszkańcy budynku sami się ewakuowali przed przybyciem straży. Zostają poprowadzone dwie linie gaśnicze. Pierwsza linia wodna z kosza SD, a z druga od środka budynku. Po chwili na miejsce dociera zastęp 305[G]25 oraz wszystkie inne służby. Wraz z ciężkim manem na miejsce dojeżdża Oficer Operacyjny Miasta. Po około 30 minutach pożar zostaje opanowany i zaczyna się dogaszanie oraz przelewanie tlących się rzeczy znajdujących się w spalonym mieszkaniu na poddaszu. Około godziny 16 GCBA z JRG 1 jak i JRG 5 wracają do koszar a na miejscu pozostają GBA,SD oraz SRt. Parę minut po godzinie 17 działania zostają zakończone, a budynek zostaje zabezpieczony przez policję. Prawdopodobnie część budynku nie nadaje się już do zamieszkania.

Siły i Środki :

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 1 :

– 301[G]21 GBA 2,5/25

– 301[G]25 GCBA 8/50

– 301[G]43 SRt

– 301[G]51 SD 37

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 5 :

– 305[G]25 GCBA 5/32

Komenda Miejska:

– 300[G]94 SLOp

Zespół Ratownictwa Medycznego P-43

Pogotowie Gazowe

Pogotowie Energetyczne

Policja

Tekst: Paweł Jackiewicz i Marcin Okuniewski

Zdjęcia: Paweł Jackiewicz 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s