—- Galeria Pasjonatów Służb Ratunkowych z Gdańska—-

26.03.2014- Ćwiczenia w CH Riviera – Gdynia Wzgórze.

          Z samego rana udałem się na ćwiczenia pożarowe w największym na Pomorzu Centrum Handlowym Riviera w Gdyni Wzgórzu Św. Maksymiliana. Na pobliskim parkingu zgromadziły się zastępy z JRG2, JRG3 oraz Stoczni Trans Nauta. Na miejscu pojawili się także oficerowie jednostek biorących udział w symulacji oraz organizator ćwiczeń zastępca komendanta miejskiego w Gdyni mł. bryg. Mirosław Mendyka.

Punkt ósma z wewnętrznych głośników rozległy się alarmy i komunikaty nakazujące opuścić budynek z uwagi na zagrożenie pożarowe. Z budynku ewakuowali się nieliczni o tej porze pracownicy – klientów jeszcze nie było. Po chwili po ulicy przemknęły alarmowo zastępy z JRG1 Gdynia – GBA i GCBA. Strażacy zajechali od zaplecza i w założeniu mieli przeszukać budynek. Niestety zawiodła organizacja ze strony CH oraz ochrony obiektu. Po kilkuminutowym chaosie odwołano ćwiczenia bez rozwnięcia bojowego, a wszystkie przybyłe zastępy udały się na obchód obiektu pod kątem rozpoznania dróg ewakuacji i możliwości prowadzenia akcji gaśniczej, niestety tylko w teorii.

Mimo małej dynamiki akcji jestem niezmiernie zadowolony możliwością fotografii tylu gdyńskich pojazdów pożarniczych w tym debiutującego w mojej galerii Volvo GBA 🙂

Tekst, film i  zdjęcia: Jacek Leś
 
 

 
 
 
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s