—- Galeria Pasjonatów Służb Ratunkowych z Gdańska—-

18.02.2014- Ćwiczenia na terenie zakładów „LODMOR”

         Dnia 18 lutego 2014 roku, na terenie starych zakładów „LODMOR” w Gdańsku przy ul Długa grobla 4A z rozkazu Komendata Wojewódzkiego PSP odbyły się ćwiczenia doskonalące, w których udział brały zastępy z JRG2 Gdańsk Śródmieście oraz OSP Gdańsk Sobieszewo. Głównym założeniem ćwiczeń było zapoznanie się z obiektem oraz gaszenie pożarów w miejscu, gdzie znajduje się instalacja z amoniakiem.

Warto wspomnieć, że działania odbywały się w funkcjonujących cały czas budynkach producenta legendarnych lodów „Calypso”!

          Ćwiczenie zaczęły się o godzinie 10 rano. Na początku jak zwykle teoria – przypomniano zasady działań ratowniczo-gaśniczych w budynkach. Następnie zastępy GBA 2,6/16, SLRt i SHD-25 z JRG2 oraz GCBA 5/24 z OSP Gdańsk Sobieszewo udały się na miejsce ćwiczeń – awarii chemicznej. Po dojeździe do położonego tuż obok „Dwójki” „Lodmora” strażacy zauważyli dym wydobywający się z drzwi wejściowych. Pojazdy gaśnicze ustawiono pod budynkiem, podnośnik pozostał w odwodzie. Część strażaków zaczęła już budować linię gaśniczą oraz zasilającą z pobliskiego hydrantu. Kolejne roty zaczęły ubierać AODO i przygotowywać się do wejścia w zadymione drzwi. Po przeszukaniu pomieszczeń znaleziono poszkodowanego, którego od razu wyniesiono i przekazano w ręce ratowników. Chwilę później 2 rota znalazła źródło pożaru i podała prąd wody.

Siły i środki na miejscu działań:

JRG-2:
302[G]21 GBA 2,5/16
302[G]43 SLRt
302[G]53 SHD-25
OSP Gdańsk Sobieszewo:
322[G]25 GCBA 5/24
 
Tekst i zdjęcia: Marcin Okuniewski

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s