—- Galeria Pasjonatów Służb Ratunkowych z Gdańska—-

30.04.2012r – TIR w rowie – Akcja SGRT w Bogatce k. Gdańska.

      Około godziny 18:20 do Gdańskiego Miejskiego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, że w Bogatce koło Gdańska w rowie leży TIR i potrzebna jest pomoc specjalistycznego dźwigu oraz wozu ratownictwa drogowego wchodzących w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego z JRG1. Zadysponowane zostały zatem zastępy Scania G480 SCRd oraz Liebherr LTM1070 SCDź-70.

            Na szczęście dla nas cynk o leżącej w rowie „cysternie” otrzymaliśmy wcześniej i zadysponowany alarmowo Wojtek zdołał dotrzeć pod Jedynkę na sekundy przed wyjazdem zastępów i w końcu po latach starań ów rzadki widok został zarejestrowany:) Po chwili już razem udaliśmy się na miejsce akcji.

Na miejscu działały już zastępy 331[G]21 Renault Midlum GBA 2/2 oraz 337[G]06 Scania 111 GBA 3/30.

         Po dojeździe na miejsce i rozmowie z dowódcą akcji, ustaleniu bezpiecznego miejsca pobytu i robienia zdjęć dokonaliśmy obserwacji. Okazało się iż ciągnik marki Man nie wyrobił się na wąskiej drodze najprawdopodobniej poprzez słońce które świeciło prosto w twarz kierowcy, spowodowało że ten wypadł z drogi i osunął się do rowu. Kierowcy nic się nie stało, droga została zamknięta, a strażacy z Jedynki po rozstawieniu dźwigu i pomocą ochotników oraz zawodowców z Pruszcza zamontowali zawiesia na naczepie i powoli zestaw został wciągąny na jezdnie. Akcja była trudna, nikt nie chciał uszkodzić zestawu, a jego pozycja nastręczała trudności przy wydobyciu.

Akcja trwała do późnych godzin wieczornych. Niestety obowiązki zmusiły nas do powrotu do Gdańska przed zmrokiem, ale zdjęcia Liebherra w jednej z pierwszych swoich akcji to prawdziwy rarytas:)

 
 
Tekst: Wojciech Lelek, Jacek Leś
Zdjęcia i wideo: Wojciech Lelek, Jacek Leś
 

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s