—- Galeria Pasjonatów Służb Ratunkowych z Gdańska—-

Wiosenne pożary traw w Gdańsku [Aktualizacja galerii dn 26.03.2012r]

Nadszedł ten wiosenny czas gdy powraca największa udręka strażaków oraz ludzi którzy na co dzień sąsiadują z różnymi rodzajami pól. Pożary traw bo o nich mowa, są rutynowymi działaniami wiosną każdego roku. Wiele osób nie jest świadome zagrożeń jakie niosą za sobą te pożary. Wiele zabudowań jest narażonych na uszkodzenia a nawet całkowite zniszczenia. Ludzie nie raz tracą wszystko co mieli w swoim dobytku a nie raz życie.  Prócz naszego życia zagrożone jest życie zwierząt i owadów. Wiele ptaków które składają jaja w swoich gniazdach nie daje rady ich uratować przed potężnym żywiołem jakim jest ogień. Także lądowe zwierzęta takie jak lisy a nawet myszy polne są bezradne gdy ogień zawęża kręgi i odcina im drogę ucieczki. Z racji faktu iż pożarom traw najczęściej towarzyszy wiatr, to jego najmniejsze podmuchy, są w stanie tak rozdmuchać ogień po zaschniętych polach w taki sposób, że nawet strażacy którzy na miejscu są po dosłownie kilku minutach okazuje się że dla kogoś przyjechali za późno.

Pożary które są zaprezentowane na zdjęciach poniżej, są to pożary z akcji które złapaliśmy w ostatnim tygodniu. Pewnego dnia się okazało że na Chełmie przy C.H TESCO grasuje podpalacz i wypala trawy. Tydzień potem znowu się tam paliło. Poza tym na zdjęciach widać pożary przy ul. Miałki Szlak, Steczka, Jabłoniowej, Zawodzie, Cienista.

Z racji że temat jeszcze nie może zostać zamknięty i możecie być pewni że pożary takowe będą, to aktualizowana będzie galeria zdjęć gdy tylko dojdą nowe akcje. Sprawdzajcie ostatnią datę aktualizacji w tytule. Może pojawią się jakieś nowe zdjęcia?

Po aktualizacji zostały dodane zdjęcia z pożarów w rejonie JRG-4 przy ulicy Wyzwolenia/Gwiazda Mórz oraz przy ulicy Hallera.

Tekst, wideo i zdjęcia: Wojciech Lelek
 

 
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s