—- Galeria Pasjonatów Służb Ratunkowych z Gdańska—-

25 luty 2012r – Urwany baner na wieżowcu i pożar samochodu.

       W sobotę zapłonęły pierwsze w tym roku trawy, a nad miastem kolejny dzień szalały porywiste wiatry. Popołudniu wiatr urwał mocowania ogromnego banera reklamowego na jednym z wieżowców na Morenie. Strażaków zaalarmowali mieszkańcy budynku, a do akcji wyruszył zastęp 301[G]21. Po dojeździe na Warneńską 8 i rozpoznaniu dowódca poprosił o drabinę w celu odcięcia mocowania wielkiej reklamy i ściągnięcia jej na ziemie. W międzyczasie luźny koniec płachty targanej wiatrem na wszystkie strony został przywiązany do balkonu na czwartym piętrze. Chodniki zabezpieczono pachołkami.

     Drugi zastęp z „Jedynki” był na miejscu po kilku minutach, ale nie było którędy podjechać. Od frontu budynek otaczały pawilony handlowe, chodniki były zbyt wąskie, a inne dogodne przejazdy zastawione słupkami. Próba dotarcia pod wieżowiec po trawniku również się nie powiodła – drabina zakopała się w grząskim gruncie. Na szczęście nikt nie oczekiwał na natychmiastową pomoc i strażacy mogli poszukać innego rozwiązania.

       Zdecydowano się odciąć liny mocujące reklamę z dachu przez strażaka zabezpieczonego liną przywiązaną do komina. Plan okazał się skuteczny: strażak wychylony poza zarys budynku przy pomocy nożyc odciął linę. Na ziemi trzech strażaków przejęło drugą linę, do której przywiązany był luźny koniec reklamy i silnym szarpnięciem sprowadziła baner na ziemie. Po zabezpieczeniu płachty oba zastępy udały się do koszar.

     Jeszcze tego samego dnia wieczorem 301[G]21 pojawił się na Zaspie, gdzie palił się samochód osobowy. I z tym zdarzeniem strażacy uporali się szybko i sprawnie. Nikt nie został ranny, ucierpiał tylko jeden samochód.

Tekst i Wideo: Jacek Leś
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s